Tucker Carlson: – Slutten for Fox News

Roger Aarli-Grøndalen
nyhetsstudio

Tidligere Fox News-profil Tucker Carlson mener mellomvalget i USA markerer slutten på både Donald Trump-æraen og Fox News' storhetstid. Det skriver The Wrap.

I sitt eget YouTube-program retter Carlson kraftig kritikk mot sin tidligere arbeidsgiver, som han mener har spilt en sentral rolle i å overtale president Donald Trump til å gå til krig mot Iran.

Carlson hevder at Fox News-profiler bevisst har henvendt seg direkte til presidenten gjennom programmer de vet han følger med på. Han mener kanalens påvirkning bidro til krigen, som han knytter til republikanernes valgnederlag.

Ifølge Carlson betyr ikke dette at Fox News vil forsvinne som TV-kanal, men at kanalens politiske innflytelse er ved veis ende.

Carlson fikk sparken fra Fox News i 2023 og har siden drevet sitt eget medieselskap.

Powered by Labrador CMS