Minst 200 av Twitters ansatte mistet jobben lørdag kveld, ifølge avisen The New York Times.
Arkivfoto: Matt Rourke / AP / NTB
Elon Musk
Ytterligere 200 mistet jobben i Twitter i helgen
Minst 200 av Twitters ansatte mistet jobben lørdag kveld. Det tilsvarer rundt 10 prosent av de 2.000 ansatte som fremdeles jobbet for selskapet.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Lørdagens runde med oppsigelser var den største siden Twitters eier Elon Musk i november fortalte de ansatte at han ikke hadde flere planer om nedbemanning, skriver New York Times.
Avisen har fått opplyst at den seneste oppsigelsesrunden har rammet produktsjefer, dataanalytikere og ingeniører som jobbet med blant annet å holde Twitters ulike funksjoner online.
Antallet ansatte som jobbet med Twitters inntektsgenerering ble redusert fra 30 personer til færre enn åtte, ifølge en kilde.
Siden Musk tok over som eier av Twitter i oktober har antallet ansatte i selskapet blitt redusert fra 7.500 til rundt 2.000.
Nylige artikler
Ei uke har avisa vært kontrollert av ungdommer: – Imponert
Antall KI-klager til PFU øker: – Problematisk
17 kjappe
Enkelte aviser har så høy vekst at man kan lure på om det mangler et komma
Mange foto-pengekrav til offentlige etater i 2025 – Oslos byrådsleder betalte NTB etter inkassovarsel
Mest leste artikler
Slottet sendte pressemelding om Mette-Marits helse: Avviser sammenheng med Epstein-frist
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Høiby-saken: Anonymiserte kvinner navngis på TikTok
Aktor ville ha alle fra Dagbladet bortvist fra Høiby-saken