Rolv Erik Ryssdal sier i en børsmelding torsdag at siden han fyller 60 i år, føler han at det er riktig at selskapet begynner å planlegge for hans etterfølger.
Foto: Lise Åserud / NTB
Adevinta-toppsjefen varsler avgang neste år
Fyller 60 år.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Adevinta-sjef Rolv Erik Ryssdal gir seg i februar 2023, melder selskapet samtidig som resultatene for fjerde kvartal publiseres.
Ryssdal, som tidligere var konsernsjef i Schibsted, har ledet Adevinta siden utskillelsen fra Schibsted i 2019. Den internasjonale rubrikkannonsevirksomheten i Schibsted ble da samlet i Adevinta.
Ryssdal sier i en børsmelding torsdag at siden han fyller 60 i år, føler han at det er riktig at selskapet begynner å planlegge for hans etterfølger.
Adevinta omsatte for 394 millioner euro i fjerde kvartal. Resultatet endte på 124 millioner euro. Dette er noe svakere enn analytikerne ventet. Der var spådommen en omsetning på 412 millioner euro, og et resultat på 135 millioner euro, melder E24.
Nylige artikler
Meiner vi har nådd toppen for nettaviser
Lokalavisa satset stort da lokalt fotballtalent ble proff i Tyskland
DN-ansatte om konsernledelsen: «Råtten», «umoralsk», «ynkelig» og «forkastelig»
Nord og ned – og en skikkelig opptur
Hvordan dekke fotball-VM i et uforutsigbart USA
Mest leste artikler
DN-ansatte om konsernledelsen: «Råtten», «umoralsk», «ynkelig» og «forkastelig»
Parterapi etter Debatten-bruddet: – Hør så PK han har blitt
Slik hadde norske journalister stemt hvis det var valg i morgen
Politianmelder og klager Sandefjords Blad inn for PFU
Vil ha TV 2s skjulte opptak opp i PFU: Samler underskrifter