Stian Olsen blir redaktør for den norske utgaven av AdvokatWatch.
Foto: Watch Media
Lanserer ny nettavis for advokater
AdvokatWatch blir Watch Medias tredje bransjeavis i Norge.
Watch Media kommer med nok en nylansering i Norge. AdvokatWatch, som allerede eksisterer i Danmark, får nå en norsk søsteravis.
– Advokatbransjen er en uhyre viktig del av norsk næringsliv, og vi ser et stort potensiale i en uavhengig og ambisiøs redaksjonell nettavis, som tar bransjen på alvor. Som med våre andre medier vil fokus være på business-delen, og vi vil skrive om alt fra strategi, konkurranse og resultater til bransjeglidning, rammevilkår og jobbskifter, sier Watch Medias internasjonale redaktør, Rasmus Emborg, i en pressemelding.
AdvokatWatch blir Watch Medias tredje bransjeavis i Norge. Watch Media er eid av JP/Politikens Hus, som er Danmarks største avishus. Selskapet driver 15 danske bransjemedier.
I april i fjor ble FinansWatch lansert i Norge, og i forrige uke gikk startskuddet for EiendomsWatch, som dekker den norske eiendomsbransjen. I tillegg har ShippingWatch, med hovedredaksjon i København, innledet en norsk offensiv med en fast korrespondent i Norge.
– Vi er veldig glade for at være i Norge, hvor vi har blitt tatt godt imot. Derfor har vi også store forventninger til AdvokatWatch, sier Emborg.
Stian Olsen (43) er redaktør for AdvokatWatch. Olsen jobbet i flere år for iLaks før han meldte overgang til Watch Media tidligere i år.
– Vi skal dekke personene og selskapene i advokatbransjen bredt, og ikke minst være tett på. Bransjen er veldig interessant, og vår ambisjon er å styrke dekningen ved å gi våre lesere eksklusive nyheter samt et overblikk over de viktigste historiene i bransjen. Jeg gleder meg til å komme i gang, sier Olsen.
AdvokatWatch skal også skrive om den norske revisorbransjen hvor de største revisorselskapene også har egne advokatvirksomheter, skriver Watch Media i pressemeldingen.
– Det er derfor naturlig å dekke de viktigste nyhetene fra revisorbransjen, sier Olsen.
AdvokatWatch vil blant annet bli en ny konkurrent for Advokatbladet og Rett24.
Nylige artikler
Deeyah Khan om å intervjue ekstremister: – Empati er ikke det samme som sympati
TV 2s krimekspert dekker fotball-VM: – Ropte til sjefene
TikTok fester grepet om unge nyhetsbrukere
Følg PFU-møtet direkte
Se video fra PFU-møtet
Mest leste artikler
Ikke en eneste norsk søknad: – Alvorlig
Fire var for få for NRK – fem var nok
Sender hele ledelsen til USA under fotball-VM
Tvilling-trøbbel for TV 2-serie
VG etter egen Høiby-evaluering: – Vi kan stå for helheten