Preben Fjell (t.h.) blir TV 2-reporter. Her sammen med tidligere YouTube-makker Dennis Vareide på lansering av «Prebz & Dennis - The Movie» i 2017.
Foto: Terje Bendiksby / NTB
MEDIEFOLK:
«Prebz» blir TV 2-reporter
Flere ansettelser til satsing mot nye målgrupper.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Preben Fjell (31), kjent for mange fra YouTube-kanalen «PrebzOgDennis», blir ansatt i TV 2 og skal bidra til satsingen på TV2.no, melder TV 2 selv torsdag.
Fjell skal skape og levere innhold til TV 2, og stillingen hans blir hetende «engasjementsreporter».
– Da jeg så stillingsannonsen var det som om den snakket til meg. Det var så mange punkter som traff meg personlig og erfaringsmessig. Også det å kunne være en del av et større team, og jobbe mot et felles mål gjorde at jeg ville ha jobben, sier Fjell i artikkelen.
Fjell går inn som del av den nyetablerte redaksjonen Hub2, som samler SoMe-reportere, videodesk, og to nyetablerte stillinger: ung-journalister og engasjementsreportere.
Redaksjonen har også ansatt Guro Halleraker (24), Martine Onstad (31), Marit Grøtte (31), Christine Skarstein Olsen (29), og Maria Rud Halvorsen (28).
– Hub2 skal sørge for innovasjon i måten vi når lesere og brukere på, og sikre at vi når flere med alt det gode innholdet som finnes i TV 2-universet. Jeg er veldig glad for at vi starter Hub2 med seks knallsterke ansettelser, sier nyhetsredaktør Karianne Solbrække i artikkelen.
Nylige artikler
20 påske-SPESIAL-kjappe
Frilansere trenger mer enn fellesskap
Marianne har drevet tre lokalaviser helt alene i 18 år – nå er det slutt
Ansvaret stopper ikke ved skyens kant
Usikker på om Dagbladet skal ha politisk redaktør
Mest leste artikler
Usikker på om Dagbladet skal ha politisk redaktør
Marianne har drevet tre lokalaviser helt alene i 18 år – nå er det slutt
Niklas Kokkinn-Thoresen blir sjefredaktør i Se og Hør
TV 2-kommentatoren etter Høiby-saken: – Har en bismak
Ansvaret stopper ikke ved skyens kant