Neil Young (t.v.) var først ute med å boikotte Spotify i protest mot at strømmetjenesten lot Joe Rogan (t.h.) spre feilinformasjon om koronaviruset uimotsagt.
Foto: AP / NTB
Spotify vil legge inn varsel i podkaster som diskuterer koronaviruset
Det skriver Spotify-sjef Daniel Ek i en presseemelding.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Strømmegiganten Spotify sier de jobber med å legge inn varsel i podkastepisoder hvor koronaviruset er tema etter at artister har trukket musikken sin i protest.
– Vi jobber med å legge til et innholdsvarsel i enhver episode som inkluderer en diskusjon om covid-19, sier Spotify-eier Daniel Ek i en pressemelding.
Varselet skal sende lyttere til et «korona-knutepunkt» der man får tilgang til oppdatert informasjon fra eksperter og lenker til pålitelige kilder, ifølge Ek.
Grepet kommer etter at artister som Neil Young og Joni Mitchell har trukket musikken sin fra strømmetjenesten.
Neil Young var først ute. Han mente at podkasteren Joe Rogan sprer feilinformasjon, og at Spotify ikke har gjort nok for å hindre det.
– De kan ha Rogan eller Young. Ikke begge, skrev han i et åpent brev til managementet sitt.
Nylige artikler
IJ slo egne budsjetter i jubileumsåret
Hvis KI-redaktøren min var et menneske, hadde jeg klaget til HR
Slutt for Senja247
TV 2 klager på vedtak – også TVNorge får advarsel
Redaktøren kreftsyk: – Føles uvirkelig
Mest leste artikler
TV 2 klager på vedtak – også TVNorge får advarsel
Redaktøren kreftsyk: – Føles uvirkelig
Departementskontor reagerte på Schibsted-grep: – Urimelig
– Journalistikken er så full av taus kunnskap
Slutt for Senja247