Det blir slutt på NRK P3s side på Facebook
Foto: Marte Vike Arnesen
Færre unge på Facebook
NRK P3 legger ned Facebook-siden
Noen måneder etter at NRK Nyheter forlot Facebook, skal også NRK P3 legge ned sin side på det sosiale mediet.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Det skriver NRK P3 i en uttalelse på Facebook-siden sin, som siteres av Medier24.
Bakgrunnen til at radiokanalen legger ned siden med over 200.000 følgere er at mediehuset skal gjøre seg mindre avhengige av tredjeparter, noe som også har ført til at en rekke andre NRK-redaksjoner har fjernet sine Facebook-sider. NRK Nyheter la ned sin side i mai.
– Det er selvsagt en bismak ved å legge ned en konto som mange P3-ansatte har brukt mye tid og krefter på siden den ble opprettet for 15-16 år siden, men mange av de som følger kontoen har naturlig nok også blitt 15-16 år eldre, og absolutt alle tall peker på at færre og færre unge bruker Facebook, sier redaksjonssjef Daniel Ramberg.
Han legger til at NRKs større Facebook-kontoer fortsatt vil publisere P3-stoff, og at P3 fortsatt er tilgjengelig på mange andre sosiale medier.
Nylige artikler
Forsvarer rettstegnerne i Høiby-saken: – Gjør en viktig jobb!
17 kjappe
Første uke i tingretten: Stille i stormen
Svensk avis melder at Aller er i ferd med å bli solgt – avvises blankt av Aller-sjefen
Nordlys-redaktøren tilbake – er fremdeles inhabil
Mest leste artikler
Nettavisen avpubliserte «Starstruck»-video etter hets mot 19-åring
NRK misfornøyd med å være «overredaktør» i Høiby-rettssaken
Var PFU på feil klode i møte med Thomas Seltzers univers?
Epstein-dekning: – Må nærmest tvinge folk til å få seg litt søvn
– Jeg satt på masse informasjon om Marius Borg Høibys narkomisbruk