DN vurderer spareklubb
Dagens Næringsliv har kjøpt nettdomenet Spareklubben.no og vurderer å starte et nettilbud for private sparere.
Denne artikkelen er over ti år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
DN blir i tilfelle ikke det første mediet som ønsker å hjelpe folk til bedre råd og mindre regninger. Slike nettsteder er det allerede flere av i den norske nettfloraen, skriver Aftenposten.
Sist ute var VG og bladet Dine Penger, som nylig lanserte Dine Penger som egen seksjon på VG Nett. Aftenposten startet Forbruker.no i fjor, mens Aller-gruppens Dinside.no har vært i drift lenge.
DN har allerede et eget papirbilag om sparing og privatøkonomi, og i slutten av januar registrerte DN domenene spareklubben.no og dnspareklubben.no.
Utgiver Svein-Thore Gran i dn.no sier en tjeneste om personlig økonomi er til vurdering.
– Vi har ikke bestemt oss for å kjøre noen spareklubb. Men det er mer sannsynlig at vi gjør det, enn at vi starter en vektklubb, sier Gran til Aftenposten.