Rune Kristian Ellingsen, her på plass på kontoret til Kystmagasinet i Bergen.
Foto:Edmund Mongstad
Mediefolk:
Rune Kristian Ellingsen blir ny redaktør i Kystmagasinet
Skal ha fokus på det maritime.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Det maritime temaet har gått som en rød tråd gjennom det meste av yrkeslivet til Rune Kristian Ellingsen, skriver tidligere redaktør i magasinet, Edmund Mongstad, i en pressemelding.
Kyst og Fjord og Lofotposten hører til blant avisene han har vært ansatt i. De siste ni årene har han jobbet i kortere og lengre perioder med tilknytning til Helgelands Blad i Sandnessjøen.
– Da jeg fikk tilbud om jobb i Kystmagasinet og å bosette meg i Bergen, var det en miks jeg ikke kunne si nei til. Magasinet har stor integritet og byen har lange og gode tradisjoner som fiskeriby, noe de fleste nordlendinger har et forhold til fra gammelt av, sier Ellingsen.
Nylige artikler
Om kritisk journalistikk avhenger av kommunikasjonsrådgivere, har journalistikken gravd sin egen grav
Høiby-saken: Medieomtalen påvirket ikke dommen
VG etter egen Høiby-evaluering: – Vi kan stå for helheten
17 kjappe
Foreslår å fjerne medlemspublikasjon fra Creos vedtekter – redaktør reagerer
Mest leste artikler
Se og Hørs bilde av Marius Borg Høiby var ekte likevel
Tvilling-trøbbel for TV 2-serie
India-konfrontasjon: Dette ville ho gjort annleis
Ikke en eneste norsk søknad: – Alvorlig
Diktat i Vårt Land – klubben dropper sommerfesten