Mot sjefbytte
Tre måneder etter Hålien sluttet, er nye toppsjefer i BT snart klare.
Denne artikkelen er over ti år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
I tre måneder har hodejegere arbeidet med å finne ny administrerende direktør og ny sjefredaktør i Bergens Tidende.
Neste uke
Etter at Didrik Munch ble konsernsjef i Media Norge og Einar Hålien programdirektør i Schibsted, har avisen lett etter arvtakere. I neste uke blir avgjørelsen trolig klar, da møtes styret for å ta stilling til innstillingene fra ansettelseskomiteen.
– Mye taler for at ansettelser vil skje da. Vi har hatt en hyggelig oppmerksomhet i og med at det har vært flere konkurrenter til begge stillingene, forteller styreleder Jan Einar Greve i Bergens Tidende.
Trine Eilertsen har siden i høst vært konstituert som sjefredaktør mens Terje Rasmussen har sittet konstituert som direktør siden i sommer.