Tormod Utne starter i Norsk Presseforbund fra høsten.
Foto: Lea Albertsen
Mediefolk:
Tormod Utne er PFUs nye rådgiver
Kommer fra jobb som førstelektor ved Høgskulen i Volda.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
I dag jobber Tormod Utne som førstelektor ved Høgskulen i Volda, men i august blir han rådgiver i Norsk Presseforbund. Utne tar over etter Ingrid Nergården Jortveit, som har fått innvilget to års permisjon for å jobbe ved journalistutdanningen på Oslo Met.
Utne ser frem til å starte i den nye jobben, uttaler han i en pressemelding fra Norsk Presseforbund.
– Det å jobbe for en best mulig standard på en fri og uavhengig presse ser jeg på som svært meningsfullt og noe jeg gleder meg veldig til å ta fatt på. I mine øyne er det noe av det mest meningsfulle jeg kan få arbeidet med, og er veldig glad for å få brukt bakgrunnen og kompetansen min på dette, sier Utne.
Han har i tillegg til Trønderbladet hatt redaktørroller i Nettavisen, TV 2 og Sunnmørsposten fram til 2015. Siden den gang har han undervist journaliststudenter på avis- og nett-bacheloren i Volda, og forsket på digital journalistikk.
Generalsekretær i Norsk Presseforbud, Elin Floberghagen, er fornøyd med å få Utne med på laget.
– Han har lang erfaring fra bransjen, både fra nasjonale, regionale og lokaler medier. I tillegg har han høy digital kompetanse og ikke minst har han de siste årene jobbet med spennende utviklingsprosjekter ved Høgskolen i Volda. Vi ønsker ham varmt velkommen til presseforbundet, uttaler Floberghagen i pressemeldingen.
Nylige artikler
Forsvarer rettstegnerne i Høiby-saken: – Gjør en viktig jobb!
17 kjappe
Første uke i tingretten: Stille i stormen
Svensk avis melder at Aller er i ferd med å bli solgt – avvises blankt av Aller-sjefen
Nordlys-redaktøren tilbake – er fremdeles inhabil
Mest leste artikler
Nettavisen avpubliserte «Starstruck»-video etter hets mot 19-åring
NRK misfornøyd med å være «overredaktør» i Høiby-rettssaken
Var PFU på feil klode i møte med Thomas Seltzers univers?
Inviterte til podkastintervju etter PFU-fellelsene – blankt avvist
Epstein-dekning: – Må nærmest tvinge folk til å få seg litt søvn