Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
I podkasten «Fredrik og Kadafi» skal de to TV 2-journalistene Fredrik Græsvik og Kadafi Zaman ta opp aktuelle temaer innen nyheter, sport og kultur.
Annonse
– Fredrik og Kadafi har til sammen sjeldent mye kunnskap og erfaring fra lange liv i journalistikken. Vi tror lytterne vil synes det er interessant med deres perspektiver på nyhetsbildet og historier fra et langt journalistisk liv, sier TV 2s nyhetsredaktør, Karianne Solbrække, i en pressemelding.
Det er første gang TV 2 publiserer en aktualitetspodkast.
– Dette blir gøy. Jeg gleder meg veldig til å jobbe tett med Kadafi og invitere TV 2s lesere og seere inn i et nytt univers. Spesielt gleder jeg meg til å ta fatt på arbeidsoppgaver der vi får muligheten til å vise helt nye sider ved oss selv. Med en podkast er vi enda mer tilgjengelige, og når forhåpentligvis også ut til et nytt publikum, sier Græsvik.
Zaman legger til:
– Jeg synes det er utrolig kult og en stor ære å få være med å lage TV 2s første aktualitetspodkast. Og det med selveste Fredrik Græsvik. Han er enormt kunnskapsrik og alle sier ja til å stille som gjest når han ringer. Nå må vi bare sørge for å levere varene på luften.
«Fredrik og Kadafi» spilles inn ukentlig hos Bauer Media, som også kommer til å stå for distribusjonen av podkasten. Nye episoder slippes hver torsdag.
Første episode av «Fredrik og Kadafi» er ute i dag, og Erna Solberg er gjest.
Erna Solberg er første gjest i podkasten «Fredrik og Kadafi».Foto: Tore Martin Moen Solheim / TV 2
Nylige artikler
20 påske-SPESIAL-kjappe
Frilansere trenger mer enn fellesskap
Marianne har drevet tre lokalaviser helt alene i 18 år – nå er det slutt
Ansvaret stopper ikke ved skyens kant
Usikker på om Dagbladet skal ha politisk redaktør
Mest leste artikler
Usikker på om Dagbladet skal ha politisk redaktør
Marianne har drevet tre lokalaviser helt alene i 18 år – nå er det slutt
Niklas Kokkinn-Thoresen blir sjefredaktør i Se og Hør
TV 2-kommentatoren etter Høiby-saken: – Har en bismak
Ansvaret stopper ikke ved skyens kant