Denne artikkelen er over fem år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Tirsdag ble det klart at NRK flytter fra Marienlyst til Ensjø. Jan Bøhler (Sp) sier partiet går til valg på å legge NRK til området ved Grorud stasjon.
Annonse
− Det er skuffende, men dessverre ikke overraskende, at regjeringen ved kulturministeren er så passiv til hvor en statlig institusjon med over 2.000 arbeidsplasser skal ligge. Igjen blir Groruddalen sviktet, sier stortingsrepresentant Bøhler.
NRK har fått fullmakt til å kjøpe Ensjøveien 3, 5 og 7.Foto: Cornelius Poppe / NTB
– Det ville gitt NRK en sentral beliggenhet og utjevnet forskjeller. Det vil være et langt sterkere samfunnsbidrag enn tomten NRK-styret ønsker. Vi som folkevalgte må bruke de verktøyene vi har for å skape en positiv samfunnsutvikling, sier Bøhler.
Han sier Sp går til valg på å legge NRK til området ved Grorud stasjon, og at dette vil bli prioritert i eventuelle regjeringsforhandlinger.
– Det blir ikke tatt et spadetak på lenge ennå, så vedtaket er fullt mulig å omgjøre, sier Bøhler.
Nylige artikler
Gikk 37 skiturer da han mistet jobben
«Rettssikkerhet for alle!» klager Morgenbladet til PFU
Hvis KI skriver artikkelen, hva skal journalisten bruke tiden på?
Varsler comeback for Tut og mediekjør
Sa opp jobben og satset alt på Oslo-fotballen
Mest leste artikler
Digitalredaktøren i Rana Blad har saksøkt avisa
Sa opp jobben og satset alt på Oslo-fotballen
Nå leder Eriksrud politikk i TV 2 og Ismail er ny kommentator
– Min hovederfaring med PFU hittil er å bli felt der
«Rettssikkerhet for alle!» klager Morgenbladet til PFU