Tove Bø er ansatt i Vårt Land. Hun kommer fra en stilling i Kirkens Bymisjon.
Foto: Privta
Mediefolk:
Tove Bø blir ny vaktsjef i Vårt Land
– Jeg er spesielt glad i den sosiale profilen.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Tove Bø er ansatt som ny vaktsjef i Vårt Land. Hun kompletterer vaktsjeflaget i avisen, skriver Vårt Land i en pressemelding.
– Bø er en erfaren journalist som får en viktig god jobb i vår publiseringsavdeling, sier konstituert nyhetsredaktør Kjell Kvamme.
Bø sier i pressemeldingen at hun har hatt sansen for Vårt Land siden hun var liten.
– Jeg er spesielt glad i den sosiale profilen til Vårt Land. De klarer å engasjere bredt med viktige verdisaker, samtidig som det er høy kvalitet på journalistikken, sier hun og legger til:
– Vårt Land er i godt driv om dagen, og jeg gleder meg til å jobbe sammen med de dyktige folka i avisen.
Bø har tidligere arbeidet som vikar i Vårt Lands nyhetsavdeling og blant annet gått vakter som frontsjef. I løpet av de siste sju årene har hun arbeidet for NTB, Fellesorganisasjonen (FO), NRK Buskerud og kommer nå fra stillingen som kommunikasjonsrådgiver i Kirkens Bymisjon.
Nylige artikler
Hva skjer når pressen ikke gir faglige motstemmer plass
Skuffende god oppførsel fra avisene som stjal Tore Strømøy fra Tyholttårnet
Upubliserte KK-artikler lå åpent tilgjengelig
Debatten-seertall: Slått av Solvang
KI-avsløringene i Adressa: – Det har vært en vekker
Mest leste artikler
Debatten-seertall: Slått av Solvang
Siktet finansmann forteller: Slik fikk han tilgang til upubliserte DN-artikler
Tore Strømøy-podkast felt i PFU
TU-klubben sendte bekymringsmelding om arbeidsmiljø og ledelseskultur
– Ser ut som sikkerhetsglipp hos Dagens Næringsliv