Lisberg sikker på å slå Kanal4
P4-sjef Kalle Lisberg er sikker på at de skal slå Kanal4. Til Dagsavisen sier Lisberg at ti års erfaring og lojale lyttere vil vippe kampen i P4s retning.
Denne artikkelen er over ti år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Kalle Lisberg var med og startet P4, landets første kommersielle riksdekkende radiokanal, i 1993. Nå som kanalen står foran sin første reelle utfordring etter ti år i en komfortabel monopolsituasjon, er han tilbake. Konkurrenten Kanal4 er fulle av tro på at de vil bli en suksess, at de vil bli landets største kommersielle radio. Lisberg mener, ikke særlig overraskende, det motsatte.
Kraftfôr til rein
Lisberg avviser også bestemt at den nye P5-konsesjonen er noen slags B-konsesjon. Han viser til at de har betalt 90 millioner kroner for den, og at de skal nå 72 prosent av befolkningen fra 1. januar.
P4 mister de tre nordligste fylkene og en del grisgrendte strøk.
- Så skal du selge kraftfôr til reinsdyr, er ikke P4 riktig kanal, sier Lisberg.
Venter på posisjonering
Mediedirektør Helle Thorkildsen i Carat Norge sier til Dagens Næringsliv at hun venter spent på hvordan de to kanalene vil posisjonere seg på nyåret. Spesielt lurer hun på hva det blir med Kanal4.
- Jeg har ennå ikke klart for meg hva Kanal4 kommer til å bli. Jeg håper snart det kommer noen signaler og at det blir forskjellig nok fra P4. Dette er viktig fordi de har ganske like navn, og fordi Kanal4 har overtatt en del av programlederne fra P4, sier hun til DN.