Halvor Elverum er ny journalist i FinansWatch

Roger Aarli-Grøndalen
nyhetsstudio mediefolk

FinansWatch har ansatt Halvor Elverum (26) som ny finansjournalist, kommer det frem i en pressemelding fra FinansWatch.

Elverum kommer fra stilling som sivilingeniør i Wilh. Wilhelmsen. Han har studert industriell økonomi ved NTNU.

– Norsk finansbransje er blant de mest spennende i verden. Vi har en av verdens største kapitalforvaltere, noen av de mest lønnsomme bankene i Europa og en fintech-sektor i rask utvikling, sier Elverum i pressemeldingen.

Halvor Elverum

Om karrierebytettet sier han:

– Jeg har alltid interessert meg for nyheter. Min oldefar, Anker Elverum, startet i 1965 opp Folkebladet i Midt-Troms, en avis min bestefar senere satt i styret for. Jeg har også en mor, som i likhet med meg, brukte store deler av studietiden på journalistikk. At jeg nå blir en del av FinansWatch er en forlengelse av tre generasjoner med interesse for nyheter og samfunn.

Redaktør Marius Mørch Larsen sier Elverum imponerte i intervjurundene, og at han kommer til journalistikken med «et friskt blikk».

– Halvor har en enormt spennende bakgrunn og imponerte oss sterkt i intervjurundene. Han kommer til journalistikken med et friskt blikk og veldig mange spennende ideer vi gleder oss til å se resultatene av til høsten.

Elverum erstatter Benjamin Nordtømme, som går over til TechWatch som ny journalist.

Powered by Labrador CMS