Ny skandinavisk tv-kanal

Skandinaviske filmprodusenter går sammen om å lage en ny nordisk tv-kanal, melder Politiken. Etter planen skal den være på lufta høsten 2005.

Denne artikkelen er over ti år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.

- Alle sier at kvaliteten på tv er blitt dårligere. Danskene er kulturelt utsultet av det tørre, kommersielle flesket vi får presentert. Vi vil kun sende kvalitets-tv, lovet initiativtaker og direktør Niels Aalbæk Jensen, ifølge avisa Politiken.

Den nye tv-kanalen får navnet Skandinavia og skal bare sende film og programmer produsert i Skandinavia. Kanalen vil bli tilbudt gjennom kabel- og satellitt-TV i hele Skandinavia.

10. januar ble det nedsatt et styre med representanter fra Norge, Sverige og Danmark. Siden har finske, svenske, norske, islandske og danske filmskapere sluttet seg til som medeiere.

Powered by Labrador CMS