Øyvind Lund blir ny sportssjef i NRK

Øyvind Lund blir ny sportssjef i NRK etter Grethe G. Johnsen, som begynner i sin nye stilling som Dagsrevyen-sjef, melder Kampanje.

Denne artikkelen er over ti år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.

Grethe G. Johnsen overtar som Dagsrevy-sjef etter Annette Groth 15. september. Samtidig er det klart at det blir Øyvind Lund som etterfølger Johnsen som sportssjef, melder Kampanje.

Han har vært ansatt i NRK siden første januar i år hvor han har jobbet som redaksjonssjef i NRK-sporten. Her har han hatt ansvaret for de store sportsflatene til NRK både på tv, radio og nett og var den som hadde ansvaret under avviklingen av sommerlekene.

Lund har også tidligere vært tilknyttet NRK og jobbet under Grethe G. Johnsen som prosjektleder i Val di Fiemme i 2003. Han har også vært tilknyttet underholdningsavdelingen på Marienlyst.

Powered by Labrador CMS