Politiet beklager feilaktig kommunikasjon til mediene. Illustrasjonsbilde.
Foto: Gorm Kallestad / NTB
Påstand ble avkreftet av video: Nå beklager politiet kommunikasjonen med mediene
Legger seg flate for måten de kommuniserte med mediene i saken der en mann i Ålesund døde i en pågripelse lørdag.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Leder Erik Steen Mikalsen i operasjonssentralen i Møre og Romsdal politidistrikt sier til Sunnmørsposten at politiet legger seg langflate.
Operasjonslederen Sunnmørsposten snakket med lørdag, avviste nemlig at det hadde vært en pågripelse eller at noen hadde blitt lagt i bakken. En video viste at det ikke stemte.
– Nå har vi gjennomgått lydloggen med samtalene som har foregått. Blant annet til Sunnmørsposten. Det operasjonsleder har formidlet til oss, er ikke det samme som kommer fram i lydloggen. I lydloggen kommer det fram det dere har beskrevet. Operasjonsleder legger seg langflat og har gjort en feil her. Dette er på ingen måte slik håndtering vi ønsker fra våre operasjonsledere. Vi ønsker en åpen og ærlig dialog med journalister, sier Mikalsen.
Han sier at det operasjonslederen sa, aldri skulle ha vært sagt.
Spesialenheten er koblet på saken etter dødsfallet.
Nylige artikler
Sjuande generasjon i redaktørstolen
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
17 kjappe
De som nekter å la bøllene vinne
NRK vil kutte i researchtilbud
Mest leste artikler
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
Selv om Hans Rustad blir kastet ut, er det ikke han som står igjen som den største taperen
Malene Laura Solheim er ny NRK-korrespondent