Påtroppende kulturredaktør Magnus Laundal og foto- og layoutredaktør Iben Jorde.
        Foto: Truls Skram Leroe
    
    MEDIEFOLK:
    Studvest har fått nye redaktører
    Iben Jorde og Magnus Laundal tar over som foto- og kulturredaktør i studentavisen Studvest.
        
 
                        
                        
                        
                        
    
    
    Iben Jorde og Magnus Laundal har blitt redaktører i Studvest og ser frem til å videreutvikle satsingen på nett, skriver Studvest i en pressemelding. 
– Vi har aldri fokusert så mye på å være en attraktiv nettavis som nå. Det blir det spennende å jobbe videre med, sier Jorde. 
Samtidig påpeker de påtroppende redaktørene at de ønsker å styrke papiravisa. 
– Vi mener begge at det er en egen verdi med en fysisk gratisavis studentene kan plukke opp. Studentenes hverdag er veldig digital, da er det fint å lese analogt, sier Laundal. 
Jorde har vært med i Studvest siden høsten 2021, og ser fram til det neste året. 
– Nåværende fotoredaktør Truls Skram Lerø har gjort en god jobb, og hevet Studvest visuelt. Det gleder jeg meg til å bygge videre på, sier Jorde. 
Laundal har vært kulturjournalist i ett år, og tror det neste året blir lærerikt. 
– Nå gleder jeg meg mest av alt til å komme i gang. Det har vært skyhøyt nivå, så jeg tar over med ærefrykt etter Selma Turiddatter, forteller Laundal. 
Laundal har studert journalistikk siden høsten 2022, og tror at et år som redaktør i Studvest vil gi enda mer læring. 
– Jeg har inntrykk av at å være kulturredaktør her er en effektiv journalistutdanning, sier han. 
Det nye redaktørteamet består av ansvarlig redaktør Even Hæhre Hammersvik, nyhetsredaktør Liv Mari Lia, kulturredaktør Magnus Laundal og fotoredaktør Iben Jorde.