Lys, blomster og små leker sto lenge ved stien i Baneheia etter drapene på Stine Sofie Sørstrønen og Lena Sløgedal Paulsen i mai 2000.
Foto: Lise Åserud / NTB
Foreldrene til Stine Sofie og Lena vil ikke kontaktes av journalister
Har sendt ut kort kommentar.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
I en kort kommentar til at Viggo Kristiansen får straffesaken mot seg gjenopptatt, skriver foreldrene til Stine Sofie Sørstrønen og Lena Sløgedal Paulsen at de ber om at pressen ikke tar kontakt.
Stine Sofie og Lena var henholdsvis 8 og 10 år gamle da de ble voldtatt og drept i Baneheia i Kristiansand i mai 2000.
Saken har satt dype spor, og Journalisten har nylig fortalt at journalister som dekket straffesakene den gang fremdeles tidvis kan la seg prege av inntrykkene, 20 år etter.
Nå kan det altså bli ny rettssak for å avgjøre om Kristiansen kan dømmes.
– Vi tar avgjørelsen til etterretning, og har tillit til at rettssystemet behandler alle straffesaker på en god og rettferdig måte. Utover det har vi ingen kommentarer til avgjørelsen i kommisjonen, står det i meldingen sendt ut fra de fire foreldrene.
De skriver at de ikke ønsker å bli kontaktet av pressen, og ber om at det respekteres.
Nylige artikler
NRK satt på nyheten om Mette-Marits helse i én uke
Dagbladet endrer forsiden
Julefilmer for journalister: Lei av nisser, marsipan og forutsigbare romanser?
Blir du medieprofeten for året 2026?
KI-bonanza: Dette er tabbene vi husker
Mest leste artikler
NRK satt på nyheten om Mette-Marits helse i én uke
Dagbladet endrer forsiden
Julebord i London og bonuser til alle ansatte
Redaktøren vurderer å betale NTB-krav for politiker: – Får heller se på hvor mye jeg skal bruke på NTB-abonnement
Avisene han har ansvaret for har fått seks PFU-fellelser i 2025