Jens Stoltenberg deltok på fredagens pressekonferansen på videolink fra Brussel.
Foto: Terje Bendiksby / NTB
Stoltenberg er i Oslo, skrev Aftenposten. Det stemte ikke
Måtte oppdatere gårsdagens artikkel.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Aftenposten meldte torsdag at Jens Stoltenberg var i Oslo. Det avviste han selv på fredagens pressekonferanse.
Torsdag kveld fortalte en kilde til Aftenposten at vedkommende hadde møtt Jens Stoltenberg i Oslo tidligere samme dag.
– Nei, jeg har vært i Brussel. Jeg skulle gjerne vært i Oslo i går og i helgen, men det er dessverre krevende situasjoner som håndteres i Brussel. Så jeg er i Brussel også i helgen, svarte Stoltenberg på spørsmål fra TV 2 på fredagens pressekonferanse.
Aftenpostens nyhetsredaktør, Tone Tveøy Strøm-Gundersen, sier til Medier24 at de nå har endret artikkelen.
– Denne opplysningen burde vært bedre kontrollert før publisering, slik våre interne retningslinjer tilsier, opplyser hun.
I artikkelen står det nå:
I en tidligere versjon av denne artikkelen viderebragte Aftenposten informasjon fra en kilde som oppga at Jens Stoltenberg var i Oslo torsdag. Denne opplysningen burde vært bedre kontrollert før publisering, slik våre interne retningslinjer tilsier. På fredagens pressekonferanse om utnevnelse av ny sentralbanksjef avviste Stoltenberg at han var i Oslo torsdag. Artikkelen ble endret fredag 4. februar.
Stoltenberg er generalsekretær i Nato ut september og tiltrer som sentralbanksjef senest 1. desember.
Nylige artikler
VG etter dødsbudskap: – Her burde vi ha ventet
Uflaks med laks – men hell i kjærlighet: Schibsted og den svenske annonsaffären
20 påske-SPESIAL-kjappe
Frilansere trenger mer enn fellesskap
Marianne har drevet tre lokalaviser helt alene i 18 år – nå er det slutt
Mest leste artikler
VG etter dødsbudskap: – Her burde vi ha ventet
Usikker på om Dagbladet skal ha politisk redaktør
Marianne har drevet tre lokalaviser helt alene i 18 år – nå er det slutt
Niklas Kokkinn-Thoresen blir sjefredaktør i Se og Hør
TV 2-kommentatoren etter Høiby-saken: – Har en bismak