Debattredaktør Aksel Kjær Vidnes blir nå ny toppsjef i forskning.no
Foto: Eivind Nicolai Lauritsen / forskning.no
Aksel Kjær Vidnes ny ansvarlig redaktør for Forskning.no
Kommer fra stilling som debattredaktør.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Aksel Kjær Vidnes blir ny ansvarlig redaktør og daglig leder for forskning.no, melder nettavisa selv onsdag.
Vidnes tar over etter Nina Kristiansen, som går over til journaliststilling i redaksjonen.
– Aksel er dedikert, klar og faglig sterk. Vi ser på ham som en inkluderende og god leder med faglig tyngde og erfaring som passer svært godt med de ønskene vi har til ny redaktør i forskning.no, sier styreleder Jan-Børge Tjäder i artikkelen.
Vidnes kommer fra stilling som debattredaktør i nettavisa, og har redaksjonell erfaring fra Aftenposten og Forskerforum.
– Jeg er glad og beæret for å ha fått denne tilliten og for å få muligheten til å lede Norges største og fremste nettavis om forskning, sier Vidnes i artikkelen.
Nylige artikler
Sjuande generasjon i redaktørstolen
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
17 kjappe
De som nekter å la bøllene vinne
NRK vil kutte i researchtilbud
Mest leste artikler
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
Selv om Hans Rustad blir kastet ut, er det ikke han som står igjen som den største taperen
Malene Laura Solheim er ny NRK-korrespondent