Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Lister er kåret til Årets lokalavis. Prisen ble delt ut på landsmøtet til Landslaget for lokalaviser (LLA) i Hamar lørdag kveld.
Annonse
Juryen skriver blant annet dette:
«Lister er både lim og lupe for dekningsområdet. Avisa mestrer å ha både høyt nyhetstrykk og gode reportasjer. Redaksjonen er ikke redd for å gå dypere inn i vanskelige og viktige temaer. Det gjør de på en forbilledlig måte, med velskrevne reportasjer og nyhetssaker med kritiske spørsmål.»
Videre heter det:
«Ved store lokale hendelser har de både bred nyhetsdekning og viktige oppfølgingssaker i ettertid. Juryen har latt seg imponere av avisas form, innhold og resultater, og gratulerer Lister som Årets lokalavis!»
Svein Morten Havaas får Årets lokalavis-prisen av jurymedlemmene Hanna Thorsen (NRK) og Torry Pedersen.Foto: LLA
I konkurransen om Årets lokalavis fikk Kronstadposten og Hallingdølen hederlig omtale.
Nylige artikler
Amedias gravefond og KI-porno: Dette preger årets SKUP-rapporter
Svenskene om fraværende medier: – Selvbildet er så grandiost
Dette tjente norske journalister i 2025
Forhåndsdømt? Live-dekning, medietrykk og rettens arbeidsro
NRK-sjefen: – Vi vil levere mer, med litt mindre ressurser
Mest leste artikler
Skupet advokatbransjen prøvde å stoppe
NRK skal kutte 300-400 årsverk de neste fire årene
Dette tjente norske journalister i 2025
Svenskene om fraværende medier: – Selvbildet er så grandiost
Langer ut mot Dagbladets satser: – De burde skamme seg