Fredrik Græsvik beklaget sine henvendelser til Eirik Furuseth torsdag.
Foto: Vidar Ruud / NTB
Varsler PFU-klage mot TV 2 og Fredrik Græsvik
– Opplever det ikke som en reell beklagelse.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Eirik Furuseth, som ble kontaktet av TV 2-journalist Fredrik Græsvik om «sine ytringer om muslimer og skeive», varsler PFU-klage.
Det skriver VG.
Græsvik kontaktet også Furuseths arbeidsgiver med spørsmål om de kunne kommentere «hatytringer fra ansatte».
TV 2 beklaget onsdag, da Nettavisen publiserte artikkel om historien, og Græsvik beklaget selv torsdag ettermiddag.
Til Journalisten har utenriksredaktør Aslaug C. Henriksen skrevet at Græsvik ikke hadde dekning for påstanden. Til andre har hun kalt hendelsen et rutinebrudd.
– Jeg opplever det ikke som en reell beklagelse. Jeg har blitt utsatt for grovt maktmisbruk og trakassering fra en mektig medieaktør, og så snakker de om at de beklager «henvendelsen». Det synes jeg er provoserende, sier Furuseth til VG.
Nylige artikler
Sjuande generasjon i redaktørstolen
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
17 kjappe
De som nekter å la bøllene vinne
NRK vil kutte i researchtilbud
Mest leste artikler
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
Selv om Hans Rustad blir kastet ut, er det ikke han som står igjen som den største taperen
Malene Laura Solheim er ny NRK-korrespondent