Broren til prinsesse Diana, Charles Spencer, gikk hardt ut mot BBC-journalist Martin Bashir da den uavhengige gransknings-rapporten rundt omstendighetene for Dianas omstridte BBC-intervju i 1995 ble publisert i mai i år.
Foto: AP / NTB
London-politiet vil ikke etterforske omstridt Diana-intervju
Ikke funnet bevis for at en straffbar handling er begått.
Denne artikkelen er over fem år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Politiet i London har sagt de ikke ville starte etterforskning av BBCs omstridte TV-intervju med prinsesse Diana i 1995.
Avgjørelsen kommer etter at en uavhengig granskningskommisjon i mai konkluderte med at BBC-journalist Martin Bashir hadde lurt broren til Diana til å hjelpe til med å arrangere intervjuet, der prinsessen for første gang uttalte seg om sitt anstrengte ekteskap med prins Charles.
I en uttalelse onsdag sa politiet at de ikke har funnet bevis for at en straffbar handling er begått og derfor ikke iverksetter ytterligere tiltak.
Intervjuet, som ble sett av nesten 23 millioner mennesker, skapte stor oppstandelse, ikke minst Dianas uttalelse om at de var tre i ekteskapet, en referanse til prins Charles' nåværende kone hertuginne Camilla.
Nylige artikler
Steiro om dei «verste» journalistane: – Likar dei eigentleg best
DN-journalistene fikk ikke bruke Epstein-tekst
Derfor identifiserer ikke mediene Ap-rådgiveren med hallikdom
NJ-støtte til journalistkonferanser skal «nedjusteres over tid»
Kuttene i NRK-Sørlandet: – Hva skal vi gjøre mindre av nå?
Mest leste artikler
Facebook innfører kvote: Nisjemediet får dele to lenker i måneden
Se og Hør var nær å avsløre norsk Epstein-kobling i 2012
Derfor identifiserer ikke mediene Ap-rådgiveren med hallikdom
Gard Steiros avgang passet perfekt inn i Journalistens strategi
NRK Sørlandet mister 10 prosent av redaksjonen