Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
For første gang kan NRK-seere følge hele Prideparaden i Oslo direkte, når folkefesten går av stabelen lørdag 25. juni.
Annonse
NRK tar også «pulsen på feiring av skeiv kjærlighet» i resten av landet i løpet av den brede direktesendingen lørdag.
Pål Plassen og Silje Nordnes skal lede sendingen som henholdsvis kommentator og programleder, melder NRK selv. Egil Skurdal er utegående reporter.
Pål Plassen og Silje Nordnes.Foto: Dovydas Miliauskas / NRK
Nordnes ledet NRK-sending fra Pride i fjor også, men da ble det ikke arrangert parade. Hun synes derfor det er ekstra stas at NRK i år kan vise frem det regnbuefargede opptoget:
– Jeg gleder meg enormt til å stå på Universitetsplassen, se paraden gå forbi og snakke med spennende mennesker. Pride er en fest, men også en markering som er utrolig viktig for mange. Det ønsker vi å formidle til tv-seeren, forteller Nordnes ifølge NRK.
Selve paradesendingen starter rundt kl 14 lørdag, og NRK rydder også plass til kveldssendingen «Pridefest» fra kl 19.30 til 21.
Nylige artikler
Stat&Styring avvikles
Har mistet fire millioner i pressestøtte på to år
Vil du ha et muntlig intervju? Ikke send e-post, da
17 kjappe
Hva skjer når pressen ikke gir faglige motstemmer plass
Mest leste artikler
Debatten-seertall: Slått av Solvang
Siktet finansmann forteller: Slik fikk han tilgang til upubliserte DN-artikler
Skuffende god oppførsel fra avisene som stjal Tore Strømøy fra Tyholttårnet
Tore Strømøy-podkast felt i PFU
TU-klubben sendte bekymringsmelding om arbeidsmiljø og ledelseskultur