– På tide å gjøre noe annet, sier Guro Istad, som nå forlater Pressens hus.
Foto: Morgane Fauconnier
MEDIEFOLK:
Guro Istad slutter som daglig leder i Pressens hus
– Nå er det kanskje på tide å jobbe litt mer journalistisk for meg igjen.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Etter cirka to år som daglig leder i Pressens hus, har Guro Istad sagt opp sin stillling, skriver Medier24.
– Det er på tide å gjøre noe annet. Det har vært veldig mye å gjøre med å få huset i gang og bygge konseptet. Nå er det kanskje på tide å jobbe litt mer journalistisk for meg igjen, sier hun til nettavisen.
Istad har tidligere jobbet som journalist, reportasjeleder og nyhetsleder blant annet i Bergensavisen, Bergens Tidende og VG, og har vært prosjektleder for Oslo Media House. Hun kom til stillingen i Pressens hus fra Kitchen reklamebyrå.
– Min kongstanke har vært å bryte ned barrieren mellom publikum og presse. Det kan man begynne skikkelig på nå. Man har vært i en startfase en stund. Da er det greit at det kommer noen med et ferskt blikk som kan ta det videre, sier hun til Medier24.
Nylige artikler
Epstein-dekning: – Må nærmest tvinge folk til å få seg litt søvn
NRK misfornøyd med å være «overredaktør» i Høiby-rettssaken
– Vi er klare for å være en heleid Amedia-avis
Meiner redaktørane har misforstått
Vil gi TV 2 advarsel etter reklametabbe
Mest leste artikler
Inviterte til podkastintervju etter PFU-fellelsene – blankt avvist
Var PFU på feil klode i møte med Thomas Seltzers univers?
NRK misfornøyd med å være «overredaktør» i Høiby-rettssaken
Meiner redaktørane har misforstått
Kreftforeningen om Subjekt-artikkel: – Blandingen av det fotoet og tittelen er misvisende