Dag Idar Tryggestad og Hege Fagerheim, her fra landsmøtet i 2023.
Foto: Marte Vike Arnesen
Hege Fagerheim tar ikke gjenvalg til NJ-ledelsen
Nestlederen tenker seg tilbake til NRK, men NJ-lederen ønsker å fortsette.
Denne artikkelen er over ett år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Norsk Journalistlag-leder Dag Idar Tryggestad bekrefter at han ønsker å fortsette, og stiller til gjenvalg for kommende toårsperiode når fagforeningen skal ha landsmøte i 2025.
Samtidig varsler nestleder Hege Fagerheim at hun ikke tar gjenvalg. Fagerhaug tenker seg tilbake til NRK når vervet er ferdig.
Tryggestad og Fagerheim har utgjort NJs politiske ledelse sammen siden 2021, da Tryggestad gikk fra å være nestleder til leder, og Fagerhaug kom til fra NRK.
Tryggestad har på sin side vært del av NJ-ledelsen siden 2017, og er formelt på permisjon fra Bergens Tidende.
Det har vært fire fine og lærerike år som heltidstillitsvalgt, sier Fagerheim til NJs egne nettsider.
– Men samtidig skjer det store og viktige ting i min gamle divisjon i NRK og jeg ser at det går utrolig mange tog fra perrongen hvis jeg ikke blir med på den prosessen. Jeg har derfor landet på at jeg vil tilbake til NRK og er i dialog med dem for å finne en relevant stilling der kompetansen min kommer til nytte, sier Fagerheim i artikkelen.
Til opplysning: Journalisten eies og utgis av Norsk Journalistlag.
Nylige artikler
Jeg gruer meg skikkelig til å skrive for «de unge» igjen
Ei uke har avisa vært kontrollert av ungdommer: – Imponert
Antall KI-klager til PFU øker: – Problematisk
17 kjappe
Enkelte aviser har så høy vekst at man kan lure på om det mangler et komma
Mest leste artikler
Slottet sendte pressemelding om Mette-Marits helse: Avviser sammenheng med Epstein-frist
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Høiby-saken: Anonymiserte kvinner navngis på TikTok
Enkelte aviser har så høy vekst at man kan lure på om det mangler et komma