Bryllup i Geiranger.
Se og Hørs fotografer stod klare da båten med gjestene forlot Ålesund fredag. Bak følger sjefredaktør Ulf André Andersen med.

Her jakter Se og Hør på brudefølget i 90 fots båt

– Nå kommer Märtha og Durek! 

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.

Bryllupsgjestene til Durek Verrett og Märtha Louise er på vei fra Ålesund til Geiranger i båt. Bak følger foreløpig kun én pressebåt, og det er Se og Hørs 90 fots Princess. 

Her har redaksjonsledelsen hovedkvarter under bryllupshelgen, og stemningen er spent når gjestene forlater Ålesund i en ferje. Journalisten er om bord. 

– Nå er målet å få så mange eksklusive bilder som mulig, sier sjefredaktør Ulf André Andersen til Journalisten, mens han titter ut fra broen.

Fotografene løper opp og ned trappene til oppholdsrommet for å sende bilder til Oslo, mobiltelefonene går varme og beskjedene til kapteinen hagler. 

Durek Verrett og Märtha Louise gifter seg. Se og Hør-båten i Ålesund.

Mens fotografene skyter det de makter mot ferjen foran båten, undrer redaktør  Niklas Kokkinn-Thoresen  seg over hvorfor det ikke er annen presse her. 

– Foreløpig har vi Håkon og Durek, sier Kokkinn-Thoresen. 

Det viser seg imidlertid ikke å være Durek, men en nigeriansk prins. Stemningen blir brått anspent da det går opp for journalistene at brudefølget har reist i to båter, og ikke én, som antatt.   

Etter et par telefoner, meldinger og beskjeder til kapteinen viser det seg til slutt at båt nummer to, med brudeparet, kommer bak Se og Hør-båten. 

– Nå kommer Märtha og Durek, ropes det fra broen. 

Journalistens dekning fra Ålesund og Geiranger er delvis finansiert av Fritt Ord.

Powered by Labrador CMS