VG i Geiranger: Stine Gaustadnes Hansen (t.v), Steffen Pettersen og Maria Støre hviler før morgendagen, sammen med Elise Rønnevig Andersen og Siri Berge (med ryggen til).

Prinsesse-bryllup

Stille før stormen i Geiranger: – Det blir kaos

– Vi vet ikke hva som venter oss, sier Rampelys-journalist Siri Berge om det store presseinntoget fredag. 

Publisert

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.

Samtidig som Durek Verrett og Märtha Louise arrangerer «bli kjent»-fest i Ålesund torsdag kveld, er det stille før stormen i Geiranger. Fredag ankommer gjestene Geiranger, hvor bryllupet går av stabelen lørdag.  

Blant journalistene som venter på inntoget, er redaksjonen i VG Rampelys. De holder til i et lite hus noen minutter fra Hotel Union, der bryllupet holdes. Det er overtidsmat- og drikke på TV-bordet i huset, og praten går livlig blant journalistene.  

Fredag ankommer store deler av presse-Norge Geiranger.

– Det blir kaos, men gøy, sier Steffen Pettersen, når Journalisten møter opp i deres midlertidige bolig og hovedkvarter for helgen.  

Om lag åtte Rampelys-journalister går til og fra i den lille stuen, og følger med på sendinger fra Ålesund på både PC-skjerm og TV. 

Teamet i Geiranger har ennå ikke startet for fullt, og nyhetssjef i Rampelys, Maria Støre, forteller at de nå blant annet kartlegger hvor de ønsker å plassere seg fredag.  

– Det er begrensa tilgang her, og det er blant tingene vi diskuterer nå. Vi har forskjellige roller som skal fylles, og det må planlegges og koordineres, sier hun. 

Prinsessebryllup i Geiranger
Helgens meny i VG Rampelys-huset består i all hovedsak av frossenpizza.

Rampelys-journalist Siri Berge skal gå live og være anker under VGs sendinger hele lørdagen, og tror helgen blir veldig interessant. 

– Vi vet ikke hva som venter oss. Det er i Ålesund ting skjer nå, men det blir morsomt å se i morgen, når hele presse-Norge kommer.  

– Men vi må ha pauser også, og vi har en jacuzzi her vi kanskje skal bruke i kveld, tilføyer Steffen Pettersen, før Journalisten blir vist en fryser proppfull av frossenpizza. 

Journalistens dekning fra Geiranger er delvis finansiert av Fritt Ord.

Powered by Labrador CMS