I en epost til konsernet skriver Schibsted-sjef, Kristin Skogen Lund, at de gir penger til ukrainske medier.
Foto: Terje Bendiksby / NTB
Schibsted gir 1 million til ukrainske journalister
Støtter uavhengige nyhetsmedier.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Schibsted har besluttet å gi 1 millioner kroner i støtte til uavhengige, ukrainske nyhetsmedier. Det kommer frem i en felles epost fra konsernsjef Kristin Skogen Lund, sendt til hele konsernet.
Ifølge Skogen Lund går pengene til samarbeidspartnerne World Association of Newspapers (WAN-IFRA) og International Press Institute (IPI), som skal ha god oversikt over hva ukrainske nyhetsmedier trenger av sikkerhetsutstyr, teknisk assistanse og andre behov.
– Vi besluttet å komme med dette bidraget fordi krigen i Ukraina nok en gang minner oss om at det ikke finnes noen garantier for pressefrihet, skriver Skogen Lund i eposten.
Hun understreker at Schibsteds fordømmelse av Russlands krigshandlinger ikke er en fordømmelse av russiske kollegaer eller det russiske folk.
– Vi deler ikke ut skyld til noen andre enn de som er ansvarlige for krigen, og vi forblir en familie av kollegaer for alle Schibstedansatte, skriver Skogen Lund.
Nylige artikler
VG saksøkes av storkonsern etter innsynsklage: – Veldig overrasket
Altinn-svar florerer: – En uting
17 kjappe
Derfor er det behov for endringer i PFU
For mye levende bilder, for lite død tekst
Mest leste artikler
Oppsigelsessak i NRK havner i retten
Millionbutikk fra kjøkkenbordet: – Vi gjør alt sjæl
NJ-streik kan skape problem for fleire tv-program
VG saksøkes av storkonsern etter innsynsklage: – Veldig overrasket
Svaret på journalistens innsynsklage gikk til avisas Altinn-konto: – Unødvendig å holde på sånn