Fredag passerte antall Acer-klager til Kringkastingsrådet 1400.
Foto: Marte Vike Arnesen
Kringkastingsrådet
Klagestormen mot NRKs Acer-dekning vokser
Det siste døgnet har Kringkastingsrådet mottatt 700 klager på NRK-dekningen av «Nei til EU» sitt Acer-søksmål av staten. Antall klager var fredag oppe i 1400.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Dermed har antall klager doblet seg fra torsdag til fredag, skriver Kampanje.
Klagene kommer som en følge av statskanalens manglende dekning av Nei til EU sitt Acer-søksmål av staten, som nå er oppe i Høyesterett.
Organisasjonen «Nei til EU» mener at Stortinget ikke kan avgi suverenitet til EU på den måten de gjorde i 2018. Med pakken ble Norge også med i Acer, energibyrået som skal sørge for at reglene for kraftutveksling mellom landene i Europa overholdes.
Organisasjonen Nei til EU fikk ikke medhold i Oslo tingrett. Lagmannsretten forkastet anken fra Nei til EU, men ga organisasjonen rett til å anke spørsmålet til Høyesterett. Nå skal Høyesterett ta stilling til spørsmålet om et alminnelig flertall i Stortinget skal kunne vedta EUs tredje energipakke.
Nylige artikler
Varsler comeback for Tut og mediekjør
Sa opp jobben og satset alt på Oslo-fotballen
Digitalredaktøren i Rana Blad har saksøkt avisa
Nå leder Eriksrud politikk i TV 2 og Ismail er ny kommentator
– Min hovederfaring med PFU hittil er å bli felt der
Mest leste artikler
Digitalredaktøren i Rana Blad har saksøkt avisa
VG-journalist: – Mangfald er sett på frys i mediene
Forlot fast jobb for VM-eventyr – men én kamp ble grusom for Mats Arntzen
Sa opp jobben og satset alt på Oslo-fotballen
Nå leder Eriksrud politikk i TV 2 og Ismail er ny kommentator