Norsk Presseveteranlag møttes til landsmøte i Lindesnes.
Foto: Wibecke Lie
Norsk Presseveteranlag
Presseveteranene holdt landsmøte på sydspissen av Norge
Ivaretok mottoet: «At gavne og fornøie».
Etter to år med pandemi kunne Norsk Presseveteranlag igjen kalle inn til landsmøte forrige helg:
Et hundretalls medlemmer, pluss ledsagere, samlet seg på Båly i Lindesnes kommune, i regi av Presseveteranene i Agder (PIA) fra 19. til 21. august.
Temaet for arrangementet var «Smagen av sydspissen», melder Wibecke Lie i en oppsummering sendt Journalisten:
– Foreningens motto «at gavne og fornøie» ble som vanlig godt ivaretatt. På programmet sto tur med veteranskøyta Rubb til den gamle uthavnen Svinør, besøk på landets sydligste og eldste fyr Lindesnes, kulturinnslag og masse god mat.
Landsmøtet inneholdt også årsmøte, der leder Tore Sjølie ble gjenvalgt.
Presseveteranene ble underholdt av visesanger Jan Engervik ankomstdagen, og jazz-vokalist Hilde Hefte og harpist Johanne Engedal fra Kristiansand Symfoniorkester i Spangereid kirke etter besøket på Lindesnes fyr.
Norsk Presseveteranlag ble stiftet som «Seniorklubben» i 1985, og har i øyeblikket 532 medlemmer fordelt på 12 lokallag.
Kriteriene for medlemskap er at man har fylt 60 år og har vært medlem av Norsk Journalistlag, Norsk Redaktørforening eller har/har hatt annen tilknytning til mediebransjen, for eksempel gjennom Mediebedriftenes Landsforening eller Landslaget for Lokalaviser.
Neste års landsmøte arrangeres i Oslo, der Oslo og Akershus-klubben er vertskap.
Nylige artikler
NRK satt på nyheten om Mette-Marits helse i én uke
Dagbladet endrer forsiden
Julefilmer for journalister: Lei av nisser, marsipan og forutsigbare romanser?
Blir du medieprofeten for året 2026?
KI-bonanza: Dette er tabbene vi husker
Mest leste artikler
NRK satt på nyheten om Mette-Marits helse i én uke
Dagbladet endrer forsiden
Julebord i London og bonuser til alle ansatte
Redaktøren vurderer å betale NTB-krav for politiker: – Får heller se på hvor mye jeg skal bruke på NTB-abonnement
Avisene han har ansvaret for har fått seks PFU-fellelser i 2025