21 år gamle Luqman Wadood startet debattnettsiden Jeune.no under koronapandemien.
21 år gamle Luqman Wadood startet debattnettsiden Jeune.no under koronapandemien.

Debattjournalistikk

Legger ned debattsiden Jeune

– Jeg har innsett at det er på tide å tenke nytt.

Publisert Sist oppdatert

Den uavhengige debattsiden for unge, Jeune, som betyr ung på fransk, ble grunnlagt i desember 2020.

Nå er det slutt; nylig kunngjorde ansvarlig redaktør og gründer Luqman Wadood på sin Facebook-side at han har bestemt seg for å legge ned debattsiden.

– Jeg tar med meg alt videre, både det gode og det vonde. Jeg har lært utrolig mye gjennom denne interessante reisen og ser virkelig frem til å komme meg inn i gamet igjen, sier Wadood til Journalisten.

Den lille studentdrevne redaksjonen har siden løftet over fire hundre unge stemmer, nådd hundretusen av lesere, blitt sitert over hundre ganger i andre medier og ført til nasjonale debatter, skriver Wadood.

Det er konkurransesituasjonen som gjør at Jeune nå legger inn årene i sin nåværende form, skriver redaktøren:

– Jeg har innsett at det er på tide å tenke nytt. Ikke bare fordi jeg vil, men fordi jeg må. Det viser seg nemlig at det er lite smart for en 21-åring å konkurrere med store, ressurssterke og etablerte redaksjoner ved å by på (nesten) det samme som de har å by på, skriver Wadood i Facebook-innlegget.

Han skal bruke de neste månedene på å videreføre ung debatt-konseptet på en nyere, bedre og smartere måte, skriver han videre.

– Samtidig som jeg tar med meg det gode som gjorde Jeune bra, skriver han og avslutter:

– Dette er bare starten.

Powered by Labrador CMS