Markus Rask Jensen blir konstituert sjefredaktør og daglig leder i Avisa Nordland.
Foto: Amedia
Markus Rask Jensen blir konstituert sjefredaktør i Avisa Nordland
– Vet hvor spennende og krevende det er.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Markus Rask Jensen går fra 1. februar inn som konstituert sjefredaktør og daglig leder i Avisa Nordland, melder avisa selv torsdag.
Han kommer fra stilling som nyhetsredaktør i avisa. Før jul ble han ansatt som direktør for innholdsutvikling i Amedia, en stilling han skal over i fra 1. august.
Jensen har også tidligere vært konstituert AN-sjef.
– Jeg vil takke styret som har gitt meg denne tilliten. Ettersom jeg tidligere har vært konstituert i rollen som sjefredaktør, vet jeg hvor spennende og krevende det er å lede en slik virksomhet. I Avisa Nordland har vi et knallsterkt og sammensveiset lag som gjør meg sikker på at vi sammen skal greie å drive avisa på en god måte fram til en ny toppleder er på plass, sier han til egen avis.
I fjor varslet Jan-Eirik Hanssen at han skulle gå av som sjefredaktør, mens Bjarne Holgersen varslet avgang som administrerende direktør. I etterkant har avisa gått over til eneledermodell.
Nylige artikler
«Å ja, her kommer jo Flåklypa Tidende»
Åpner om kjendisstatusen: – Tidvis helt forferdelig
17 kjappe
Selvransakelse og lettelse under rettssakens siste dag
NJ-advokat om «medierabatt» i straffesaker: – Hvor skulle grensen gått?
Mest leste artikler
Åpner om kjendisstatusen: – Tidvis helt forferdelig
Det er en trojansk hest i Aftenposten-redaksjonen
Advokatfirmaer kuttet DN-avtaler: Avviser kobling til kritisk dekning
– Litt sånn ungdomsskoleaktig
Rival røpet redaktørjobben: – Her er det aviskrig