Markus Rask Jensen får nye oppgaver i Amedia.
Foto: Amedia
MEDIEFOLK:
Markus Rask Jensen konstitueres som nyhetsdirektør i Amedia
Tar over stillingen med umiddelbar virkning.
Markus Rask Jensen (33) konstitueres som nyhetsdirektør i Amedia med umiddelbar virkning, skriver Amedia i en pressemelding.
Han overtar kjerneoppgavene etter Jostein Larsen Østring, som blir utviklingsredaktør i Aftenposten.
Rask Jensen ble ansatt i Amedia som direktør for innholdsutvikling i desember 2022. Da kom han fra rollen som konstituert ansvarlig redaktør i Avisa Nordland.
Larsen Østring fortsetter som konserndirektør for abonnement inntil ny løsning er på plass.
– Amedia er landets ledende talentfabrikk for journalister, som Markus er et nytt levende bevis på. I ung alder har Markus akslet sentrale lederroller i store og innovative mediehus med stor suksess. Det siste året har han bidratt kraftfullt som ny leder for innholdsutvikling, sier konsernsjef Anders Opdahl i pressemeldingen.
– Kombinert med sterk kommersiell forståelse og gode lederegenskaper har han alle forutsetninger for å lykkes med å løfte Amedias kjerneområde videre, sammen med dyktige kolleger i hele Norge, fortsetter konsernsjefen.
Den konstituert nyhetsdirektøren gleder seg til nye oppgaver:
– Det er en stor ære og tillitserklæring å bli spurt om å ta dette ansvaret. Som landets største utgiver av redaktørstyrte medier, spiller Amedia en sentral rolle i det norske demokratiet.
Han legger til:
– Den viktigste jobben vi som konsern kan gjøre, er å bidra til den monumentale jobben som gjøres ute i avisene for å trygge og utvikle denne posisjonen. Jeg gleder meg til å ta fatt på denne oppgaven.
Nylige artikler
Nektes pressestøtte på grunn av adressen: – Veldig merkelig
Aller Media kjøper 30 prosent av Subjekt
NRKs Fredrik Tombra forlenger oppholdet i Ukraina
NRK: «Tung og legitim grunn» til oppsigelse av ansatt
Stat&Styring avvikles
Mest leste artikler
Debatten-seertall: Slått av Solvang
Skuffende god oppførsel fra avisene som stjal Tore Strømøy fra Tyholttårnet
NRK: «Tung og legitim grunn» til oppsigelse av ansatt
Tore Strømøy-podkast felt i PFU
TU-klubben sendte bekymringsmelding om arbeidsmiljø og ledelseskultur