– Etter mange eventyrlige år i NRK har jeg bestemt meg for å ta spranget ut i det ukjente, skriver Stig Karlsen i en e-post til Journalisten.
Gjennom flere år har Karlsen vært profilert musikkansvarlig og prosjektleder for Melodi Grand Prix i NRK.
I fjor høst meldte NRK selv at Karlsen var ferdig med MGP, og skulle ha noen måneders permisjon fra arbeidsplassen for å jobbe med Norges første kvinnelige astronaut, Jannicke Mikkelsen.
Under NRK- avslutningen mottok Karlsen klokke for lang og tro tjeneste.Foto: Jan-Kristian Schriwer
Akkurat nå befinner Karlsen seg i Hollywood for å forberede filmproduksjon om Mikkelsen og romferden Fram2, melder han, og legger til:
– Etter romfartsprosjektet skal jeg reise jorda rundt i et helt år, og på veien skal jeg skrive bok og fundere over hva jeg skal bli når jeg blir stor.
Karlsen er én av minst 84 NRK-ansatte som i disse dager har inngått sluttavtale med arbeidsgiveren, som er i en pågående nedbemanningsprosess.
Nylige artikler
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
17 kjappe
De som nekter å la bøllene vinne
NRK vil kutte i researchtilbud
Meiner TikTok kan vere viktigare enn Dagsrevyen
Mest leste artikler
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
Selv om Hans Rustad blir kastet ut, er det ikke han som står igjen som den største taperen
Malene Laura Solheim er ny NRK-korrespondent