Det er flere årsaker til Klassekampens underskudd, påpeker administrerende direktør Christian Samuelsen.
Arkivfoto: Kristine Lindebø
Millionunderskudd for Klassekampen
Avisa Klassekampen gikk i 2022 med underskudd for første gang siden 2013
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Avisen endte med et årsresultat på minus 6,3 millioner kroner, mens driftsresultatet endte på minus 3,9 millioner, skriver Medier24.
– Resultatet skyldes økte trykkeripriser og generelt veldig stor prisøkning. I tillegg hadde vi et godt lønnsoppgjør, og et opplag som flatet ut og gikk litt ned for første gang på lenge, sier administrerende direktør Christian Samuelsen til nettstedet.
Inntektene til avisen økte litt i fjor – fra 217 til 233 millioner kroner, men det samme gjorde også utgiftene, som økte fra 215 millioner kroner til 236 millioner.
– Vi har mer eller mindre ansettelsesstopp. Og så har vi kuttet en del «nice to have»-ting, sier Samuelsen.
Nylige artikler
NRK-veteran reagerer: Mister NJ-forsikring før ny pensjonsalder
Reagerer: – Viktig helse- og sosialhistorie holdes skjult
Gunnar Stavrum går av som sjefredaktør
Dokumentar-eksplosjon på kinolerretet: – Medier undervurderer publikummet sitt
Ble kontaktet av avdødes mor
Mest leste artikler
Aftenposten avpubliserer innlegg etter tvil om identitet
– Stort av Stavrum å gå ut med selvkritikk
Nøstet opp i 20 år gammel drapssak i lokalavisas første podkastserie: – Kildene har gjort den tyngste jobben
200 journalister strandet: – Vanskelig
Ble kontaktet av avdødes mor