Eirik Evensen (f.v.), Sigurd Lein Hernes og Marita Skoglund har fått jobb i lokalavisen Nidaros.
Foto: Privat
MEDIEFOLK:
Nidaros styrker staben med nyhetsjeger, frontsjef og sportsjournalist
Sjefredaktør Stig Jakobsen får tre nye på laget.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Eirik Evensen (31) starter i januar som ny sportssjef i Nidaros. Han kommer fra en tilsvarende stilling i Trønder-Avisa.
– Sport er ekstremt viktig for Nidaros' lesere, så det er svært gledelig at vi får en så garvet mann inn for å fortsette den gode stimen vi allerede er inne i, sier sjefredaktør og administrerende direktør i Nidaros, Stig Jakobsen, til egen avis.
Ny på laget som avisens nyhetsjeger, er Marita Skoglund (24). Hun har de siste årene jobbet i Rana Blad.
– Marita er et supertalent vi har visst om en stund, som har svært mye å vise til derfra. Hun har blant annet jobbet med ung-satsninga i avisa og vist seg som en åpenbaring i rollen som nyhetsjeger. Et spennende tilskudd, sier Jakobsen.
Desken blir også styrket, når Sigurd Lein Hernes (26) begynner som frontsjef. Han starter 1. mars. 26-åringen har fartstid både fra Adresseavisen og Trønder-Avisa, men kommer til Nidaros fra Nationen hvor han har hatt en tilsvarende stilling.
Nylige artikler
Deeyah Khan om å intervjue ekstremister: – Empati er ikke det samme som sympati
TV 2s krimekspert dekker fotball-VM: – Ropte til sjefene
TikTok fester grepet om unge nyhetsbrukere
Følg PFU-møtet direkte
Se video fra PFU-møtet
Mest leste artikler
Fire var for få for NRK – fem var nok
Sender hele ledelsen til USA under fotball-VM
Ikke en eneste norsk søknad: – Alvorlig
TV 2s krimekspert dekker fotball-VM: – Ropte til sjefene
VG etter egen Høiby-evaluering: – Vi kan stå for helheten