– Forhandlingsklimaet har vært godt, og det har vært konstruktive og reelle forhandlinger fra begge parter, sier Mina Helene Knudsen, NJ-leder i Aller Media.
Foto: Privat
Lønnsforhandlinger 2024
NJ og Aller Media enige om lønn:
– Hadde ikke godtatt noe mindre
Leder for NJ-klubben, Mina Helene Knudsen, beskriver forhandlingene som tøffe, men konstruktive.
– Det har vært et krevende lønnsoppgjør i år, men vi hadde ikke godtatt noe mindre, skriver leder for redaksjonsklubben i Aller Media, Mina Helene Knudsen, i en epost til Journalisten.
Lønnsforhandlingene mellom NJ-klubben og ledelsen i Aller Media, endte med en ramme på 5,2 prosent.
– Hovedmålet vårt var å gi medlemmene det resten av samfunnet får, altså økt kjøpekraft. Det var også viktig for oss å øke ulempesatsene og få inn et ansvarstillegg i forbindelse med vikariering. Dette fikk vi til, fortsetter klubblederen.
Hun forteller videre at klubben fikk inn en ekstra uke omsorgspermisjon til far/medmor med full lønn i forbindelse med fødsel eller adopsjon.
– Publishing, altså vår del av Aller Media – KK, Se og Hør, Kryssord, Vi over 60, Allers og Aller Production – har gode resultater. Det har vært viktig for oss at det skal belønnes i kroner og ører, og ikke med takketaler og kake.
Forhandlingene beskriver Knudsen som konstruktive:
– Forhandlingsklimaet har vært godt, og det har vært konstruktive og reelle forhandlinger fra begge parter. Ser vi på hva mediebransjen står i i dag, er vi tilfreds med årets oppgjør.
Alexandra Beverfjord, direktør i Aller Media, bekrefter en god tone mellom partene:
– Vi er overordnet inne i en mer utfordrende periode for mediebransjen. Forhandlingene har foregått i en god og tillitsfull tone, og vi er tilfreds med å ha landet en avtale.
Til opplysning: Journalisten eies og utgis av Norsk Journalistlag. Mina Helene Knudsen er vararepresentant i Journalistens styre.
Nylige artikler
Derfor var Bodø Nu-saken avgjørende for iNyheter
Går vi mot tabloid-krig?
Hvordan bør seriøse medier møte aktører som lever av mistillit?
– Litt sånn ungdomsskoleaktig
Redaktørforeningen forsvarer både uavhengighet og mangfold
Mest leste artikler
Vi har mista vår unike og rause venn og kollega
Slakter Klassekampens forståelse av statistikk
Det er en trojansk hest i Aftenposten-redaksjonen
Advokatfirmaer kuttet DN-avtaler: Avviser kobling til kritisk dekning
Derfor fjernet NRK intervjuet med barna