Ask media blir nest største eier i Psykologisk.no

Roger Aarli-Grøndalen
nyhetsstudio

Ask media kjøper seg inn i nettavisen Psykologisk.no og blir nest største eier med en andel på rundt 22 prosent, skriver Psykologisk.no.

Investeringen skjer gjennom en rettet emisjon med utstedelse av nye aksjer.

Ask media, med hovedkontor på Kirkenær i Grue, er en av Norges største privateide utgivere i Fagpressen, med blant annet HRmagasinet, Dagligvarehandelen og Havnemagasinet i porteføljen.

Baard Nordvang og Pål Johan Karlsen.

– Vi er imponert over den digitale dagsavisen Pål Johan Karlsen og hans medarbeidere har bygd opp, og mener dette blir en god match, sier Ask medias daglige leder Baard Nordvang til Psykologisk.no.

Han går nå inn i styret i avisen.

Ansvarlig redaktør og gründer Pål Johan Karlsen beskriver Ask media som solide hedmarkinger som kan kunsten å bygge fundament, stein for stein.

– Ask media kombinerer jordnærhet med leken teft på en måte jeg personlig har enorm sans for, sier Karlsen.

Han sier partnerskapet gir både kapital og tilgang til erfarne medieutviklere.

De seks ansatte i Psykologisk.no.
Powered by Labrador CMS