NRK tar selvkritikk for sin dekning av cuprunden som gikk den andre helgen i mars. Her intervjues Rosenborgs Markus Henriksen.
Foto: Carina Johansen / NTB
Kringkastingrådet
NRK tar selvkritikk for cupdekningen: – Vi kan bedre
NRK innrømmer mangler i dekningen av den norske fotballcupen. Redaksjonssjef Anders Sårheim sier kanalen har tatt kritikken til seg.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Saken ble diskutert i Kringkastingsrådet torsdag, skriver Medier24.
– Det er mye i klagene vi tar til oss. Første runde kom på en tid hvor vi var opptatt av ski-VM og skiskyting. I ettertid har vi sett mangler i NM-dekningen som ikke burde vært der. Vi kan bedre. Feil navn på spillere og lag er ikke godt nok, sa NRKs redaksjonssjef Anders Sårheim.
I mars fikk statskanalen kritikk fra flere hold. Den fikk ut på at NRK ikke tok cupen på alvor. Datoene for NM ble endret på grunn av koronapandemien. I mars skapte det utfordringer for NRK, som hadde satt inn store ressurser på ski-VM.
– Når det er så mye annet som skjer, har vi ikke flere folk å ta av. Det er ikke slik at når vi fikk mer sport, så kunne vi hente inn mer folk og gi cupen den oppmerksomheten den fortjener, sa Sårheim.
Nylige artikler
Forsvarer rettstegnerne i Høiby-saken: – Gjør en viktig jobb!
17 kjappe
Første uke i tingretten: Stille i stormen
Svensk avis melder at Aller er i ferd med å bli solgt – avvises blankt av Aller-sjefen
Nordlys-redaktøren tilbake – er fremdeles inhabil
Mest leste artikler
Nettavisen avpubliserte «Starstruck»-video etter hets mot 19-åring
NRK misfornøyd med å være «overredaktør» i Høiby-rettssaken
Epstein-dekning: – Må nærmest tvinge folk til å få seg litt søvn
– Jeg satt på masse informasjon om Marius Borg Høibys narkomisbruk
Meiner redaktørane har misforstått