Disse skal lage «VG Ramp»: Fra venstre: Siri Berge Christensen, Maria Støre, Steffen Pettersen og Anne Bjørg Vaa.
Foto: Espen Sjølingstad Hoen / VG
Kjendisjournalistikk
Ny videosatsing: Lanserer «VG Ramp»
Allerede før lanseringen av «VG Ramp» har videosatsing levert trafikktall på godt over én millioner visninger i enkeltuker.
«VG Ramp» er VGs nye storsatsing for kjendisinnhold på video, og målet er å bli den viktigste nyhetskilden for kjendisinnhold på video i Norge, sier avdelingsleder i VG Rampelys, Marcus Husby, i en pressemelding.
VG Rampelys har styrket laget med Anne Bjørg Vaa fra VGTVs nyhetsgruppe og Steffen Pettersen fra Dagbladets Rød Løper for å lage det nye kjendisprogrammet «VG Ramp». Med seg på satsingen får de også kjendisjournalistene Siri Berge Christensen og Maria Støre.
– Med disse reporterne og resten av VG-maskineriet i ryggen, er jeg sikker på at denne videosatsingen blir en suksess, sier Husby.
Han understreker at «VG Ramp» kommer til å publisere videoer på ulike plattformer gjennom hele uken. Men at programmet ikke vil bli presentert fra noe studio.
– Å presentere nyheter bak et skrivebord ser fryktelig gammeldags ut når du skal nå en målgruppe som bruker flere timer om dagen på Tiktok og Youtube, sier Husby.
I følge pressemelding har «VG Ramp» allerede før den nå offisielt lanserer, levert trafikktall på godt over én millioner visninger i enkeltuker.
– Vi ser at nyheter og innhold rundt realitykjendiser, influensere og ungt kongestoff treffer målgruppen og brukerne utrolig godt. Nå er det bare å kjøre på videre, sier han.
Husby sier videre at underholdningsjournalistikken er et viktig strategisk satsingsområde for VG.
– VG Rampelys er en institusjon i norsk kjendis- og underholdningsjournalistikk. Målet er at «VG Ramp» skal bli det samme innenfor video, men da på de unges premisser.
Nylige artikler
Aller Media kjøper 30 prosent av Subjekt
NRKs Fredrik Tombra forlenger oppholdet i Ukraina
NRK: «Tung og legitim grunn» til oppsigelse av ansatt
Stat&Styring avvikles
Har mistet fire millioner i pressestøtte på to år
Mest leste artikler
Debatten-seertall: Slått av Solvang
Skuffende god oppførsel fra avisene som stjal Tore Strømøy fra Tyholttårnet
Tore Strømøy-podkast felt i PFU
TU-klubben sendte bekymringsmelding om arbeidsmiljø og ledelseskultur
Siktet finansmann forteller: Slik fikk han tilgang til upubliserte DN-artikler