Hilde Skovdahl har ledet radiomorgenshow sammen med Kjetil Hugin. Nå gir hun seg.
Foto: P4
P4
Slutter som morgen-programleder: – Klarer ikke stå opp 02.40 hver morgen
Hilde Skovdahl forlater P4-gruppen.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Hilde Skovdahl har ledet morgenshow i parallellsendinger på P4-gruppens kanaler P6 Rock, P7 Klem, P8 Pop, P9 Retro og P10 Country, men nå gir hun seg, skriver Dagbladet.
Etter ett år på lufta forlater Skovdahl morgenshowet «God morgen med Hilde og Hugin», som hun har ledet sammen med Kjetil Hugin.
– Det handler rett og slett om at jeg ikke klarer å stå opp 02:40 hver morgen, sier Skovdahl til Dagbladet, og forteller at hun pendler fra Fredrikstad til Oslo og morgensendingene med start klokken 06.
– Det har vært så morsomt og så utrolig gøy, men jeg føler at det eneste jeg har gjort er å jobbe og sove. Det er ikke noe liv det å gå rundt med en følelse av jetlag hele tida, sier Skovdahl til avisa.
Nylige artikler
Vurderer å analysere pressestøtte-søkere med KI
Følg SKUP-konferansen direkte
DN-journalistene topper lista, men konkurrenten nærmer seg
17 kjappe
1886, 1986 og 2026: Tre unike avisjubileer på Røros
Mest leste artikler
Skupet advokatbransjen prøvde å stoppe
Svenskene om fraværende medier: – Selvbildet er så grandiost
Dette tjente norske journalister i 2025
NRK skal kutte 300-400 årsverk de neste fire årene
Følg SKUP-konferansen direkte