Hilde Skovdahl har ledet radiomorgenshow sammen med Kjetil Hugin. Nå gir hun seg.
Foto: P4
P4
Slutter som morgen-programleder: – Klarer ikke stå opp 02.40 hver morgen
Hilde Skovdahl forlater P4-gruppen.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Hilde Skovdahl har ledet morgenshow i parallellsendinger på P4-gruppens kanaler P6 Rock, P7 Klem, P8 Pop, P9 Retro og P10 Country, men nå gir hun seg, skriver Dagbladet.
Etter ett år på lufta forlater Skovdahl morgenshowet «God morgen med Hilde og Hugin», som hun har ledet sammen med Kjetil Hugin.
– Det handler rett og slett om at jeg ikke klarer å stå opp 02:40 hver morgen, sier Skovdahl til Dagbladet, og forteller at hun pendler fra Fredrikstad til Oslo og morgensendingene med start klokken 06.
– Det har vært så morsomt og så utrolig gøy, men jeg føler at det eneste jeg har gjort er å jobbe og sove. Det er ikke noe liv det å gå rundt med en følelse av jetlag hele tida, sier Skovdahl til avisa.
Nylige artikler
IJ slo egne budsjetter i jubileumsåret
Hvis KI-redaktøren min var et menneske, hadde jeg klaget til HR
Slutt for Senja247
TV 2 klager på vedtak – også TVNorge får advarsel
Redaktøren kreftsyk: – Føles uvirkelig
Mest leste artikler
TV 2 klager på vedtak – også TVNorge får advarsel
Redaktøren kreftsyk: – Føles uvirkelig
Departementskontor reagerte på Schibsted-grep: – Urimelig
– Journalistikken er så full av taus kunnskap
Slutt for Senja247