Instagram for barn settes på vent.
Foto: Jenny Kane / AP / NTB
Instagram utsetter utviklingen av plattform for barn
Vil gi selskapet tid til å jobbe med foreldre, eksperter, politikere og myndigheter.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Instagram setter utviklingen av en Instagram-app for barn på pause, slik at de kan finne en løsning på bekymringer om sårbare brukere.
Adam Mosseri, som er leder for Instagram, skriver i et blogginnlegg mandag at en utsettelse vil gi selskapet tid til å jobbe med foreldre, eksperter, politikere og myndigheter.
– Vi får høre deres bekymringer og demonstrere hvorfor dette prosjektet er viktig for yngre ungdommer på nettet i dag, skriver Mosseri.
Instagram Kids er rettet mot barn under 13 år. Da Instagram-eier Facebook kunngjorde at de så på mulighetene for å utvikle en Instagram-plattform for barn i mars, uttalte de at de så på en mulighet for å la foreldrene kontrollere bruken. Det møtte ikke stor forståelse blant amerikanske politikere, og 44 justisministre rundt om i landet skrev et brev til Facebook-direktør Mark Zuckerberg der de ba ham droppe prosjektet.
I tillegg har det nylig kommet en serie artikler i Wall Street Journal som avslører at Facebook er klar over at bruken av Instagram førte til psykiske lidelser og angst blant mange tenåringsjenter.
Nylige artikler
Mange foto-pengekrav til offentlige etater i 2025 – Oslos byrådsleder betalte NTB etter inkassovarsel
Slottet sendte pressemelding om Mette-Marits helse: Avviser sammenheng med Epstein-frist
Høiby-saken: Anonymiserte kvinner navngis på TikTok
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Endelig tar partene ansvar for ufriheten i arbeidslivet
Mest leste artikler
Slottet sendte pressemelding om Mette-Marits helse: Avviser sammenheng med Epstein-frist
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Aktor ville ha alle fra Dagbladet bortvist fra Høiby-saken
Høiby-saken: Anonymiserte kvinner navngis på TikTok