Det er fire måneder siden avtalen mellom TV 2 og Altibox løp ut. Situasjonen fremstår fastlåst, og i sommer har det ikke vært kontakt mellom partene.
Foto: Javad Parsa / NTB
TV 2 mot Altibox
Ingen kontakt mellom TV 2 og Altibox i sommer
Det er fire måneder siden avtalen mellom Altibox og TV 2 løp ut, men fortsatt er det ingen løsning på konflikten.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
– Det har ikke vært noen samtaler gjennom sommeren. Dette er en fortvilende situasjon, først og fremst for seerne som ønsker seg TV 2s programmer, sier organisasjons- og kommunikasjonsdirektør Sarah Willand til Kampanje.
Altibox har over 530.000 TV-kunder gjennom sine partnere og over én million TV-seere siden 1. april ikke har hatt tilgang til TV 2s kanaler gjennom sitt ordinære TV-tilbud, skriver avisen.
Kampanje har ikke lyktes å få en uttalelse fra Altibox i saken.
Ifølge TV-sjef Morten Wiberg i mediebyrået Carat er 20 prosent av seerne til TV 2 borte som følge av konflikten. Den dreier seg i hovedsak om hva Altibox skal kjøpe av kanalen.
Nylige artikler
Debatt: Hva har Høiby-saken lært oss?
– Vi er ikke antidigitale, vi er pragmatiske
Derfor var Bodø Nu-saken avgjørende for iNyheter
Går vi mot tabloid-krig?
Hvordan bør seriøse medier møte aktører som lever av mistillit?
Mest leste artikler
Vi har mista vår unike og rause venn og kollega
Slakter Klassekampens forståelse av statistikk
Det er en trojansk hest i Aftenposten-redaksjonen
Advokatfirmaer kuttet DN-avtaler: Avviser kobling til kritisk dekning
Derfor fjernet NRK intervjuet med barna