HR-direktør i Amedia, Yvonne Cyren, sier til Medier 24 at konsernet fortsatt har behov for å kontrollere kostnadene.
Foto: Marte Vike Arnesen
Amedia avslutter midlertidig ansettelsesstopp
Opphever ansettelsesstoppen som ble innført for et år siden.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Amedia opphever den midlertidige ansettelsesstoppen de innførte i februar i fjor, melder Medier24.
HR-direktør i Amedia, Yvonne Cyren, sier til Medier 24 at konsernet fortsatt har behov for å kontrollere kostnadene, men går nå tilbake til en ordinær godkjenningsordning ved ansettelser.
– Det innebærer at lederen som ønsker å rekruttere en ny medarbeider må konsultere sin egen leder eller en annen overordnet person for å avklare om en ansettelse kan gjennomføres, sier Cyren til nettavisen
I forbindelse med at ansettelsesstoppen ble innført for snart ett år siden, gikk Amedia også ut med utvidet tilbud om gavepensjon til ansatte mellom 62 og 66 år.
Økte kostnader, et svekket annonsemarked og en netthandel som ikke vokste som forutsatt, ble oppgitt som grunnlag for innføringen ifølge en intern melding kommunikasjonssjef Hallgeir Westrum sendte ut til de ansatte.
Nylige artikler
20 påske-SPESIAL-kjappe
Frilansere trenger mer enn fellesskap
Marianne har drevet tre lokalaviser helt alene i 18 år – nå er det slutt
Ansvaret stopper ikke ved skyens kant
Usikker på om Dagbladet skal ha politisk redaktør
Mest leste artikler
Niklas Kokkinn-Thoresen blir sjefredaktør i Se og Hør
Usikker på om Dagbladet skal ha politisk redaktør
Marianne har drevet tre lokalaviser helt alene i 18 år – nå er det slutt
TV 2-kommentatoren etter Høiby-saken: – Har en bismak
Gigantisk VM-operasjon for norske medier: – Krevende logistikk