Preben Sørensen Olsen går til VG.
Foto: Privat
Mediefolk:
iTromsøs nyhets-redaktør går til VG
Ansetter fire faste breakingjournalister.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
VG ansetter Preben Sørensen Olsen (32), Vilde Myrvang Elgaaen (26), Ingvild Silseth (30) og Ingri Bergo (30) i faste stillinger som breaking-journalister.
Det melder avisa i en pressemelding.
– Med disse rekrutteringene kompletterer vi et allerede meget sterkt breakinglag. Breaking news er VGs DNA, og nå har vi fått på plass fire særs dyktige journalister som vil fortsette å sikre at det er VG som er aller best på nyheter - hele døgnet, sier leder for nyhetsavdelingen, Eva-Therese Loo Grøttum i meldingen.
Bergo og Elgaaen jobber begge i VG i dag, mens Olsen kommer fra rollen som nyhetsredaktør i iTromsø. Silseth returnerer til VG etter en periode i NRK.
Nå skal de inn i ulike roller på VGs breakinglag: Elgaaen og Silseth som nyhetsjegere, Olsen og Bergo som breakingsjournalister.
Nylige artikler
Når debatten sporer av før toget er på skinner: Demo og ekstern finansiering av journalistikk
Utroskapsintervjuet: – Vanskelig å få den tannkremen inn i tuben igjen
Aktor ville ha alle fra Dagbladet bortvist fra Høiby-saken
Varden-journalister utestengt fra pub
Demos danske dilemma – og debatten de kunne unngått
Mest leste artikler
Nettavisen avpubliserte «Starstruck»-video etter hets mot 19-åring
Aktor ville ha alle fra Dagbladet bortvist fra Høiby-saken
Varden-journalister utestengt fra pub
Forsvarer rettstegnerne i Høiby-saken: – Gjør en viktig jobb!
Avisredaktør ut mot Svarttrost: – Kaller det gjerne munnkurv