Åsmund Gullachsen har fått fast jobb i Bergens Tidende.
Foto: Bergens Tidende
MEDIEFOLK:
Bergens Tidende har ansatt ny journalist i sportsavdelingen
— Jeg er stolt og glad for å ha fått fast jobb i Bergens Tidende.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Åsmund Gullachsen (28) er ansatt som journalist i Bergens Tidenes sportsavdeling, skriver BT i en pressemelding.
Gullachsen er fra Bergen og har bachelor i journalistikk fra Universitetet i Bergen.
Tidligere har Gullachsen hatt ulike engasjement i BT og TV 2.
— Jeg er stolt og glad for å ha fått fast jobb i Bergens Tidende. Min ambisjon er å bidra til at sporten i BT skal være verdens beste på Brann. Herrelagets retur til Eliteserien, en ny medieavtale for norsk fotball og Branns nyetablerte kvinnelag, gjør dette til en veldig spennende tid å være i BT-sporten, sier Gullachsen i pressemeldingen.
— I tillegg til å behandle dette kritisk, ser jeg frem til å fortsette å formidle både euforien og sorgen som hører til Sportsklubben Brann, til et svært engasjert publikum. Ballspark-konseptet er en sterk merkevare, som jeg ser på som et privilegium å få være en del av.
Øystein Vik, leder for BTs sportsavdeling, er godt fornøyd med at Gullachsen nå skal jobbe for BT.
— Ballspark og Brann er førsteprioritet for sporten i BT og Åsmund passer perfekt til jobben. Han er dyktig som programleder og går rett inn i avdelingens stolte tradisjon om å være best på nyheter rundt Brann.
Nylige artikler
Gikk 37 skiturer da han mistet jobben
«Rettssikkerhet for alle!» klager Morgenbladet til PFU
Hvis KI skriver artikkelen, hva skal journalisten bruke tiden på?
Varsler comeback for Tut og mediekjør
Sa opp jobben og satset alt på Oslo-fotballen
Mest leste artikler
Digitalredaktøren i Rana Blad har saksøkt avisa
Sa opp jobben og satset alt på Oslo-fotballen
«Rettssikkerhet for alle!» klager Morgenbladet til PFU
Gikk 37 skiturer da han mistet jobben
Nå leder Eriksrud politikk i TV 2 og Ismail er ny kommentator